بازدید رایگان موزه ها در روز جهانی جهان گردی

world tourism dat


۲۷ سپتامبر معادل ۵ مهر روز جهانی گردشگری است.

از نظر سازمان ملل، جهانگرد یا گردشگر کسی است که کشوری غیر از کشور محل اقامت خود را مورد بازدید قرار دهد، مشروط بر این­که، این بازدید به منظور احراز هیچ­گونه شغل و کسبی نباشد و حداقل ۲۴ ساعت و حداکثر سه ماه در کشور میزبان توقف نماید.

از سال ۱۹۸۰ سازمان جهانی گردشگری ملل متحد هر ساله روز ۲۷ سپتامبر را به عنوان روز جهانی جهانگردی و گردشگری جشن گرفته و گرامی می دارد. این روز بزرگ که یکی از دلایل انتخابش پایان فصل پیک (پر سفر گردشگری) کشورهای نیمکره شمالی زمین و شروع فصل پیک کشوره های نیمکره جنوبی است، در کشوره های مختلف با مراسم ها و برنامه های مختلف فرهنگی به استقبال گردشگران میاند.

یکی از اهداف این روز یادآوری نقش بسیاز مهم گردگشری در توسعه فرهنگی تاثیر آن بر ارزش های اجتماعی، اقتصادی و سیاسی هر کشور است.

خبر خوب اینکه این روز بزرگ که معادل ۵ مهر است در ایران نیز خالی از لطف برای دوست داران گردشگری و جهانگردی نیست. هرساله سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور همانند امسال، بازدید از موزه های تحت پوشش خود را به طور رایگان به نمایش عموم میگذارد که بسیار قابل تقدیر است. 

دیبا سیر ماهان، روز خوشی را برای دوست داران جهان گردی در این روز آرزو میکند و از شما عزیزان دعوت میکند در این روز بزرگ حتما به بازدید این موزه ها رفته و در این فرهنگسازی رشد و توسعه گردشگری شرکت کنید.

گردآورنده : بخش فرهنگی دیبا سیر ماهان

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آدرس و اطلاعات تماس

خبرنامه ادیبا سیر

  • جهت دریافت تورهای لحظه آخری و تخفیف‌های بی‌نظیر، در خبرنامه عضو شوید

لوگو سازمان گردشگری

با مجوز رسمی از سازمان گردشگری

شماره مجوز :

972/126/14147

© تمامی حقوق برای سایت ادیبا سیر ماهان محفوظ می باشد.